اخبار
سه شنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٧
 


شماره خبر :٥٢٥٦٥٤

تاریخ انتشار خبر : 1396/05/04 ا ١٤:١٣
آغاز طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه علوم پزشکی زنجان
آغاز طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه علوم پزشکی زنجان
به همت دفتر هم‌اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زنجان و دفتر امور هیات علمی معاونت آموزشی دانشگاه، طرح ضیافت اندیشه اساتید آغاز شد.

به همت دفتر هم‌اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی زنجان و دفتر امور هیات علمی معاونت آموزشی دانشگاه، طرح ضیافت اندیشه اساتید آغاز شد.
پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وب‌دا – زنجان – صبح روز دوشنبه دوم مردادماه سال‌جاری دکتر علیرضا بیگلری رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان در این برنامه، با یادی از خیر نیک‌اندیش، مرحوم احمد مهدوی بنیان‌گذار دانشکده پزشکی، اظهار کرد: بنایی که مرحوم مهدوی 30 سال قبل بنیان نهاد، به درخت تنومندی تبدیل شده که دانشجویان آن با داشتن 66 رشته مقطع، جزء دانشگاه‌های تیپ یک کشور و دبیرخانه منطقه 6 آمایش کشوری است و مردم سراسر کشور نیز از خدمات فارغ‌التحصیلان این دانشگاه آرامش و آسایش می‌یابند.
وی با اشاره به پیشرفت دانشگاه در چندسال اخیر، گفت: در جلسه‌ای که چندسال قبل با حضور دکتر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت صورت گرفت؛ دکتر لاریجانی، اهداف ما در پیشبرد دانشگاه علوم پزشکی زنجان را دست‌نیافتنی ذکر کردند.
مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان از قول دکتر سیاری معاون بهداشت وزارت بهداشت که نوآوری‌های دانشگاه را ستود، تصریح کرد: دانشگاه از طرح تحول سلامت بیشترین بهره را برد به طوری‌که در بهداشت مراکز روستایی، توسعه مراقبت‌های اولیه بهداشتی، ساخت و ساز بیمارستان‌ها و ورود تجهیزات در عرض این 4سال اخیر 4 برابر 30سال گذشته به سرمایه‌های دانشگاه افزوده شده است.

از نظر کارشناسان، پیشرفت‌های دانشگاه به همت آرامشی است که در دانشگاه وجود دارد و اگر امروز اورژانس هوایی، کلینیک ویژه، پیوند کلیه و پیوند مغز استخوان در استان صورت میگیرد به سبب وجود این آرامش و همت مجموعه دانشگاه علوم پزشکی است.
دکتر بیگلری ادامه داد: در دانشگاه هنوز جای کار هست و بویژه اساتید و اعضای هیأت علمی در حوزه فرهنگی باید کارهای برجسته انجام دهند و به جهت تربیت و آموزش دانشجویان باید افرادی را تحویل جامعه دهند که روحیه فداکاری و مهر و عشق به مردم را سرلوحه اقدامات خود قرار دهند و اساتید نیز خود مایه‌ای از ایثار و عشق را داشته باشند.  
حجت‌الاسلام و المسلمین محرمعلی شیرمحمدی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز با تشکر از دست‌ا‌ندرکاران برگزاری طرح ضیافت اندیشه، پیشرفت‌های موجود در دانشگاه از جمله کسب رتبه برتر در برگزاری طرح ضیافت اندیشه در سال‌های قبل، کسب رتبه برتر در حقوق شهروندی و ... را مرهون حمایت‌های استوار دکتر بیگلری برشمرد و افزود: این موفقیت‌ها بدون همدلی موجود در دانشگاه میسر نمی‌شد.
وی تصریح کرد: استاد بار سنگینی به دوش دارد و وظیفه‌ش فراتر از آموزشگری‌است و مراتبی از سلوک انسانی و معنوی را طی کرده تا جائی‌که به مرحله استادی رسیده است.
حاج‌آقا شیرمحمدی جهت حصول بهترین نتیجه از کارگاه‌ها، به اساتید توصیه کرد به صورت گفتمانی در کارگاه‌ها مشارکت کنند.   
دکتر مهدی اسکندری معاون آموزشی دانشگاه نیز در این برنامه، از حضور اساتید ارجمند کشوری و اعضای هیأت علمی دانشگاه تشکر و اظهار امیدواری کرد: طرح ضیافت اندیشه هر سال‌ بهتر از سال قبل برگزار شود.
دکتر علی اسدی دبیر هم‌اندیشی اساتید دانشگاه نیز ضمن تشکر از حضور اساتید در طرح ضیافت اندیشه، اظهار کرد: در این دوره دو عنوان سبک زندگی و روشن‌فکری دینی پییش‌بینی شده است که در دو نوبت صبح و عصر برگزار می‌گردد.
 طرح ضیافت اندیشه اساتید به مدت 4 روز  از دوم تا پنجم مردادماه سال‌جاری در سالن اجلاس مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه دانشگاه در حال برگزاری است.

برای دیدن بقیه عکس ها یه لینک زیر بروید

گالری عکس ها

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج